Milyen lesz a gazdaság a járvány után? Mit kell tennie, és mit tehet cégvezetőként, hogy ne csak átvészelje, de fejlődjön is? Látogasson el a https://victum.hu/szolgaltatasok oldalra, ahol folyamatosan frissülő segítséget, információt kaphat!
Az egészségügyi vészhelyzet mellett a gazdaság újraindulásáról, átváltozásáról, a jövőbeni lehetőségekről számtalan magyar cikk, elemzés, interjú jelenik meg, amelyeket folyamatosan megosztunk a Victum Facebook oldalán https://www.facebook.com/victum.hu/ és ügyvezetőnk, Simon Ildikó Linkedin profiljában: https://www.linkedin.com/in/ildiko-simon-77586123/
Viszont az angol nyelven megjelenő európai gazdasági szakértők gondolatait, tanácsait csak azok ismerhetik meg, akik beszélnek angolul.
Ebben segítünk azzal, hogy folyamatosan közzétesszük itt a blogunkban az eredeti linkkel együtt a lényeg kiemelését magyar nyelven.
A jövő már nem lesz olyan, amilyen volt - Kevin Sneader és Shubham Singhal
A szerzők 7 területen javasolnak konkrét tennivalót, beavatkozást a vállalkozások vezetőinek.
A koronavírus-krízissel és annak következményeivel muszáj foglalkoznunk. Lehetetlen tudni, hogy mi fog történni. De meg lehet fontolni a múlt tanulságait, mind távoli, mind pedig a közelmúltban, és ennek alapján konstruktív módon gondolkodni a jövőről. Úgy gondoljuk, hogy a következő elemek fontosak lesznek az átalakulásban - és a cégvezetőknek meg kell lépniük ezeket.
4. Több kormányzati beavatkozás a gazdaságba
A nagy válságok idején, mint például a II. világháború, a polgárok hajlandóak voltak elfogadni a gazdaság nagyobb kormányzati irányítását. Április 10-től kezdve a világ minden táján a kormányok eddig összesen bejelentett gazdaságmentő csomagja elérte a 10,6 trillió dollárt, amely nyolc Marshall tervvel egyezik meg. A legtöbb kiadást három területre irányítják - a polgárok alapvető szükségleteinek támogatására, a munkahelyek megőrzésére és a vállalkozások jövőbeni működésének segítésére.
Egy idő után a kormányok dönthetnek majd úgy, hogy kilépnek az üzleti életből; de hogy ezt hogyan fogják megtenni, az bonyolult és differenciált lesz. A következő évtized egyik legfontosabb kérdése az, hogy mennyiben, milyen gyorsan, és milyen módon csökkentik majd a kormányok gazdasági szerepüket.
A Victum tanácsa: 7) a vállalkozás kövesse folyamatosan a kormány gazdaságélénkítő tevékenységét, és amennyiben szükségesnek érzi, éljen ezekkel a lehetőségekkel 8) de arra is figyeljen, hogy a vállalkozás ne kezdjen el középtávon függni ezektől a támogatásoktól.
5. Változások a cégek megítélésében
A gazdasági elemzők és a pénzintézeti vezetők még a koronavírus előtt felismerték, hogy a részvényesi érték nem lehet az egyetlen vállalati érték. 2019 augusztusában több mint 181 amerikai vezérigazgató nyilatkozatot írt alá, melyben a részvényesi érték mellett más prioritásokra is elkötelezte magát - a munkavállalókba történő befektetés, a közösségek támogatása és a beszállítókkal való etikus kapcsolattartás -. A „hármas alsó sor” - a profit, az emberek és a bolygó - mainstream lett, csakúgy, mint a társadalmilag felelős befektetési alapok is.
A koronavírus a második világháború óta a legnagyobb globális kihívás lett. A háború után nemcsak az emberek, de a cégek is megkérdezték egymástól: „Mit tettél a háború alatt?” Ezt a kérdést a kormány, a fogyasztók, az állampolgárok erőteljesen fel fogják tenni, miután megnyertük a COVID-19 csatát. A vállalkozások vezetőinek most meg kell kérdezni ezt maguktól - akár jelen időben is: Mit tegyek a háború alatt?
A Victum tanácsa: 9) a napi teendők és a vállalkozás stabilizálása mellett már most dolgozzon ki a cég társadalmilag felelős célokat, tevékenységeket, fektessen a munkavállalókba, a munka és a magánélet egyensúlyába, környezeti tudatosságba és viselkedjen etikusan, korrupciómentesen 10) annak érdekében, hogy mindezek láthatóvá és ízlésesen bemutathatóvá váljanak, szükséges ennek profi kommunikációját végezni folyamatosan.
Hamarosan folytatjuk a tanácsok megosztását, addig is látogasson el a https://victum.hu/szolgaltatasok oldalra, ahol folyamatosan frissülő segítséget, információt kaphat
Simon Ildikó
ügyvezető igazgató, vezető tanácsadó
ildiko.simon@victum.hu
+36 30 284 5332
#victumconsulting #cegvezetohelp #victum #gazdasagavirusutan #virusmintlehetoseg #economyandcovid #covid2020 #coronavirus #koronavirus
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.